niedziela, 22 stycznia 2012

Decydujące trafienie

Za nami wielki hit w angielskiej Premiership pomiędzy Manchesterem City i Tottenhamem. Po 94 minutach na Etihad Stadium było 2:2 i wydawało się, że nic już się nie wydarzy...

Tymczasem w ostatniej minucie doliczanego czasu gry Mario Balotelli pognał na bramkę Brada Friedela i w polu karnym został wycięty równo z trawą przez obrońcę "Kogutów" - Ledleya Kinga. Sędzia Howard Webb bez namysłu wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany, który pewnym strzałem zapewnił 3 punkty dla "The Citizens".

Reprezentant Włoch pojawił się na boisku dopiero w 65 minucie zmieniając innego napastnika - Edina Dżeko.

Dla Balotelliego była to dziewiąta bramka strzelona w obecnym sezonie w meczach ligowych. Zaraz po gwizdku kończącym spotkanie Mario został poproszony o krótki, pomeczowy komentarz. Mario stwierdził, że nie czuł żadnej presji podczas wykonywania "jedenastki":

"Nie czułem presji, nic. Byłem spokojny, jak za każdym razem, kiedy wykonuję rzut karny."

Kilkanaście minut wcześniej doszło do kontrowersyjnej sytuacji z udziałem Balotelliego i reprezentanta Anglii - Scotta Parkera. Trener Tottenhamu - Harry Redknapp uważa, że młody Włoch celowo kopnął swojego rywala, podczas gdy ten leżał na boisku:

"Balotelli celowo kopnął Scotta Parkera w głowę. Kopnął go piętą w głowę. Nie wiem czemu robi coś takiego podczas meczu."

Manchester City - Tottenham Londyn 3:2 (0:0)

Bramki: Nasri 56, Lescott 59, Balotelli 90+4 - Defoe 60, Bale 65

Man City: Joe Hart - Micah Richards, Stefan Savić, Joleon Lescott, Gaël Clichy - James Milner, Gareth Barry, Samir Nasri - David Silva, Edin Džeko (65. Mario Balotelli), Sergio Agüero

Tottenham: Brad Friedel - Kyle Walker, Younnes Kaboul, Ledley King, Benoît Assou-Ekotto - Aaron Lennon (88. Steven Pienaar), Scott Parker, Luka Modrić, Gareth Bale - Rafael van der Vaart (67. Jake Livermore) - Jermain Defoe

Żółte kartki: Clichy, Balotelli - Parker

Sędziował: Howard Webb

Manchester City ma już 8 punktów przewagi nad Tottenhamem.